Univerzita Karlova byla nejúspěšnější na Českých akademických hrách – Setkání rektora UK se zlatými medailisty

Ve středu 15. října 2014 jsem se setkal se sportovci, studenty fakult Univerzity Karlovy, kteří reprezentovali svoji Alma mater na Českých akademických hrách. Tentokrát se naši sportovci umístili na prvních místech a získali pro UK zlaté medaile. Byli jimi Radka Hanzlová z Fakulty sociálních věd, která zvítězila v běhu na 1500 m, z Fakulty tělesné výchovy a sportu Marcela Moláčková, která byla úspěšná ve skoku o tyči, Jakub Holý, který zvítězil v judu ve váhové kategorii do 73 kg a Jindřich Turek, který ve stejné disciplíně zvítězil v kategorii do 90 kg. Zlatí byli i plavci z Fakulty tělesné výchovy a sportu Jan Kutil v kategorii muži volný způsob 100 m. Marek Obešlo z 2. lékařské fakulty zvítězil ve stolním tenisu, Natalie Ondráčková z Filozofické fakulty se stala vítězkou v šermu žen, stejně jako Karolína Čechová v tenisové ženské dvouhře.  Nejúspěšnější ze všech sportovců byla Simona Baumrtová, studentka 1. ročníku Fakulty tělesné výchovy a sportu, která na Akademických hrách získala hned 6 zlatých medailí v plaveckých disciplínách – na 50 m motýlek a znak, na trati 200 m zvítězila v polohovém závodě a na 50 a 100 m v závodě s ploutvemi.

Je to úžasný úspěch, který nemá v posledních letech na UK obdoby. Byl jsem rád, že jsem se mohl se všemi medailisty osobně seznámit a diskutovat s nimi o jejich dalších sportovních plánech. Přeji jim mnoho zdaru při jejich účasti na univerziádě, na dalších evropských a světových sportovních soutěžích, ale především jim přeji mnoho úspěchů v jejich dalším studiu.

Více informací o úspěchu sportovců z UK se dozvíte v následujícím článku na webovém portálu Univerzity Karlovy.